• O nas

Ekoniczyna.pl to sklep online oferujący wysokiej jakości biodegradowalne i kompostowalne opakowania do żywności, kubki jednorazowe, talerzyki jednorazowe, pudełka jednorazowe, a także ekologiczne torby na zakupy oraz worki na owoce i warzyw ZERO WASTE. Jesteśmy bezpośrednim przedstawicielem producenta naczyń ekologicznych na rynku polskim.

 

Jesteśmy grupą osób, której zależy na czystości środowiska naturalnego. Środowiska, w którym żyjemy. Uważamy, że mamy wpływ na to, jaki świat po sobie zostawimy. Chcemy ograniczenia zalewu plastiku w codziennym życiu, nie chcemy by zalegał przez setki lat na wysypiskach i śmietnikach, by jego cząstki trafiały do wód, zatruwały to, co jemy i pijemy. Chcemy trawników, ulic, lasów i plaży bez plastikowych odpadów. Pragniemy cieszyć się z pięknem natury, oglądać piękne wschody słońca nad morzem nie obawiając się, że zaraz na widnokręgu pojawi się łacha plastikowych opakowań. Wiemy też jak duży wpływ ma nasze środowisko życia na nasze zdrowie. Chcemy by nasze dzieci żyły w zgodzie z przyrodą i dlatego staramy się kształtować w nich właściwe nawyki.

 

Wierzymy też w działanie metody małych kroków. W to, że mamy realny wpływ na liczbę plastikowych opakowań i śmieci wokół nas. Jeśli zaczniemy od naszego przysłowiowego "podwórka", możemy uzyskać zmianę w dużo większej skali. Naszym zdaniem opakowania przyjazne środowisku przestają już być wyborem, stają się koniecznością.

Znamy alternatywę dla plastiku, który może być szczególnie niebezpieczny - plastiku, który ma kontakt z żywnością. Oferujemy naczynia biodegradowalne i kompostowalne, nie stanowiące obciążenia dla ekosystemu i zagrożenia dla naszego zdrowia. Naczynia, które są także eleganckie i funkcjonalne i nadają się do wykorzystania zarówno przez firmy gastronomiczne, stołówki, sklepiki, jak i przez każdego z nas - gdy chcemy urządzić przyjęcie dla znajomych, grilla w ogródku czy przyjęcie dla dzieciaków. Zobaczcie sami!

 

Dzieci czyszczenie plaży